De Nederlandse mixed doubles curlers hebben zich niet weten te plaatsen voor de Olympische Winterspelen van volgend jaar in Milaan en Cortina. Het TeamNL duo verloor vannacht tijdens het olympisch kwalificatietoernooi in het Canadese Kelowna de laatste groepswedstrijd met 8 -5 van Nieuw-Zeeland. Doordat Australië in dezelfde speelronde van China won eindigde de ploeg het toernooi buiten de top twee. De equipe van bondscoach Shari Leibbrandt en assistentcoach Shannon Kleibrink had bij de eerste twee in groep B moeten eindigen om nog zicht te houden op één van de twee te vergeven deelnamebewijzen.
Vincent Kortbeek, technisch directeur Nederlandse Curling Bond: “Het mixed doubles team Lisenka en Wouter draaiden een ontzettend sterk toernooi. Elke wedstrijd lieten ze zien mee te kunnen doen om die strijd om Olympische tickets. Dat ze het dan in de laatste round robin wedstrijd helaas net niet redden, is heel zuur en zorgt voor teleurstelling, want de Spelen zijn er maar elke vier jaar. Maar met het niveau dat ze hebben laten zien, ben ik ervan overtuigd dat we in de komende jaren met mixed doubles zeker nog mooie resultaten gaan boeken!“
Het Nederlandse gemengd dubbel, bestaande uit Lisenka Bomas en Wouter Gösgens, maakte het deze week uiterst spannend.
Op het kwalificatietoernooi waren twee deelnamebewijzen te vergeven. Na winst op Denemarken en Spanje werd verloren van China. Nederland verbeterde de derde plaats in het tussenklassement naar een gedeelde tweede plaats met winst op achtereenvolgens Hongarije en grote concurrent Australië. Met winst op Frankrijk in de voorlaatste groepswedstrijd hing alles af van de laatste speelronde. Daarin speelden de andere twee landen in de gedeelde top 2 tegen elkaar. Australië won van China en Nederland verloor van Nieuw-Zeeland. Nederland eindigde als derde in groep B, met vijf winst en 2 verlies.
Daarmee is ook de tweede kans gemist om dit jaar historie te schrijven. Nog nooit deden er Nederlandse curlers mee aan de Olympische Winterspelen.
Curling in Cortina
Het curlingtoernooi op de Olympische Winterspelen Milaan-Cortina 2026 wordt gehouden van 4 tot en met 22 februari in het Curling Olympic Stadium in Cortina. Het toernooi bestaat uit drie onderdelen: het mannentoernooi, het vrouwentoernooi en een toernooi voor gemengd dubbel curling. Aan elk onderdeel doen tien teams mee.


